INVL Logo

INVL Life sai kindlustusandja tegevusloa

INVL Life, mis on Invalda INVL-i varahaldusgrupi tütarettevõte, sai Leedu Pangalt tegevusloa kindlustustegevuseks.

INVL Life asutati seoses grupi ettevalmistustega, et võtta üle Soome elukindlustusseltsi Mandatum Life’i Baltikumi elukindlustustegevus. INVL Life’i aktsiakapital on 48 miljonit eurot. See on suurim Balti riikides registreeritud elukindlustusseltsi aktsiakapital.

„See on oluline samm Leedu kindlustusturu ning elukindlustusteenuste laienemisel. Tegu on esimese elukindlustuse tegevusloaga, mis on meie riigis viimasel 20 aastal väljastatud,“ ütleb INVL Life’i tegevjuht Rasa Kasperavičiūtė.

Kindlustustegevuse ülevõtmine plaanitakse lõpule viia eesolevatel kuudel. Pärast seda võtab INVL Life üle Mandatum Life’i Baltikumi kindlustustegevuse koos ligikaudu 30 000 kliendi ja nende filiaalide töötajatega.

Invalda INVL, mis soovib pakkuda klientidele rohkem lahendusi ja parandada nii nende rahalist turvatunnet ja heaolu, allkirjastas eelmise aasta 15. juunil Mandatum Life Insurance Company Limited’iga lepingu, mille kohaselt võtab üle ettevõtte elukindlustustegevuse Balti riikides.

Pärast tehingu lõpuleviimist lisanduvad INVL Grupi pakutavate teenuste nimekirja elukindlustus, investeerimisriskiga elukindlustus ja lisakindlustuskaitsed, näiteks kriitiliste haiguste kindlustus ja õnnetusjuhtumikindlustus.

Lähemalt Invalda INVL’st

Invalda INVL on juhtiv varahaldusgrupp, mis on avatud ja kasvav, investeerib koos klientidega ja loob oma töö kaudu inimestele heaolu. Grupi Leedus ja Lätis tegutsevad ettevõtted teenindavad üle 240 000 eraisikust ja ettevõtjast klienti, seda nii Baltikumis kui mujal maailmas. Kliendid on Invalda INVL grupi hoolde usaldanud üle 1,3 miljardi euro, mida hallatakse eri varaklassides, kaasa arvatud pensioni- ja investeerimisfondid, individuaalsed portfellid, erakapitalinvesteeringud  ning muud alternatiivse investeeringud. Invalda INVL-i aktsiatega on Nasdaq Vilniuse börsil kaubeldud alates 1995. aastast.