INVL Logo

INVL Life eraisikute teenindamisega seotud ärid ühendati Leedu kapitalil põhineva Šiaulių bankas grupiga

Baltimaade juhtiv varahaldusgrupp Invalda INVL, mis haldab Eestis tegutsevat elukindlustusseltsi INVL Life, ja Leedu kapitalil põhinev Šiaulių bankas viisid edukalt lõpule eraisikute teenindamisega seotud ettevõtete ühendamise.

Alates 1. detsembrist võtab Baltikumis tegutseva INVL Life elukindlustuslepingud üle Leedus, Lätis ja Eestis Šiaulių bankas gruppi kuuluv ettevõte SB draudimas.

SB draudimas tagab kõikide INVL Life‘ga sõlmitud kliendilepingute vastutustundliku täitmise ja elukindlustusklientide kvaliteetse teenindamise. SB draudimas elukindlustusseltsi hakkab 1. detsembrist juhtima Rasa Kasperavičiūtė, kes oli seni INVL Life juht.

Täna, 30. novembril lõppenud Invalda INVL ja Šiaulių bankas eraisikute teenindamisega seotud ettevõtete ühinemise väärtus on  41,8 miljonit eurot. Ühinemise järel ei laienda Šiaulių bankas grupp mitte ainult oma elukindlustustegevust Baltikumis, vaid saab ka II ning III samba pensionifondide ning eraklientidele mõeldud investeerimisfondide haldajaks Leedus.

Kokku hõlmab tehing üle 210,000 kliendi ning üle 1,2 miljardi euro väärtuses klientide varasid Balti riikides, sealhulgas üle 6000 kliendi ja üle 34 miljoni euro väärtuses varasid Eestis.

Tehingujärgselt suureneb klientide poolt Šiaulių bankase grupile haldamiseks usaldatud varade maht neljandiku võrra, ületades 6 miljardit eurot. Invalda INVL-ist saab Šiaulių bankase suurim aktsionär, omades Šiaulių bankase aktsiatest ligi 20 protsenti. Šiaulių bankasel on umbes 20,000 aktsionäri, kellest enam kui pooled investorid on Lätist ja Eestist.

“Invalda INVL on juba pikalt olnud üks Šiaulių bankase tuumikaktsionäridest ja demonstreerib ettevõtete ühendamisega edasi oma usaldust meie tuleviku suhtes. Oleme muutumas veelgi konkurentsivõimelisemaks ja planeerime kasvada turust kiiremini kolmes peamises liinis, milleks on era-, äriklientide ja investeeringute haldamisega seotud tegevussuunad”, selgitas Šiaulių bankase tegevjuht Vytautas Sinius.

“See tehing on veel üks Šiaulių bankase teadlik samm edasi, mis annab klientidele paremaid valikuid ning avab panga edasisele kasvule uusi võimalusi. Suurendame tehingu läbi Invalda INVL-ile kuuluvate panga aktsiate osakaalu, mis teenib stabiilselt kõrget tulu ja on atraktiivne meie institutsionaalsetele ja erainvestoritele”, lisas Invalda INVL juht Darius Šulnis.

Invalda INVL grupp tegutseb ka edaspidi aktiivselt erakapitali ning muude alternatiivsete varagruppide investeeringute valdkondades ja pakub Family Office´i teenuseid Leedus.

 

Šiaulių bankasest

 1992.a asutatud AB Šiaulių bankas on suurim Leedu kapitalil põhinev pank, mis pöörab erilist tähelepanu eraklientide finantseerimisvajadustele, äriklientide finantseerimisele ning investeerimishuviga klientidele mõeldud lahendustele. Panga aktsiad on noteeritud Nasdaq Vilnius väärtpaberibörsi põhinimekirjas.

Invalda INVL-st

Invalda INVL on juba üle 30 aasta tegutsenud Baltikumi juhtiv varahaldusgrupp – avatud, kasvav ja oma tegevusega inimestele heaolu loov. Meie grupi poolt hallatav enam kui 1 miljardi euro väärtuses vara hõlmab investeeringuid erakapitali, metsa- ja põllumajandusmaase, taastuvenergeetika lahendustesse, kinnisvarasse ning eralaenudesse. Grupi tegevus hõlmab ka Family Office´i teenuseid Leedus, Läti pensionifondide juhtimist ning investeeringuid kolmandate riikide fondidesse. Invalda INVL aktsiatega kaubeldakse Nasdaq Vilnius väärtpaberibörsil alates 1995. aastast.