INVL Logo

Invalda INVL siseneb Eesti turule, omandades Baltikumis elukindlustusäri

Investeeringute halduse ja elukindlustusega tegelev Invalda INVL grupp alustab Eestis tegevust, olles edukalt lõpule viinud Mandatum Life’I äriüksuste ülevõtmise Balti riikides.

INVL grupp haldab laias valikus varaklasse ja tegutseb erinevatel turgudel, olles investeeringute halduse vallas edukas üle 30 aasta. INVL tegutseb juba Leedus ja Lätis ning pärast tehingu lõpuleviimist laieneb INVL ka Eestisse.

INVL saab nüüd pakkuda Eesti praegustele ja uutele klientidele tooteid ja investeerimislahendusi, mis on kohandatud vastavalt nende erinevatele vajadustele.

„Invalda INVL-i hallatavate kliendivarade portfelli maht kerkib 1,7 miljardi euroni, mis võimaldab meil suurendada oma investeeringuid Baltikumi majandusse ja rahvusvahelistele turgudele. Oleme tänulikud Mandatumi meeskonnale eduka äritegevuse arendamise ning professionaalsuse kogu selles protsessis. Lõpuleviidud tehing loob erinevaid sünergiaid ja avab meie jaoks võimalusi kiiresti laieneda kõigis kolmes Balti riigis,“ ütles Invalda INVL president Darius Šulnis.

Tema sõnul on Invalda INVL-i asutatud ettevõttel Invalda Life, mis võtab üle omandatud elukindlustusäri, aktsiakapital suuruses 48 miljonit eurot, mis on suurim Balti riikides registreeritud elukindlustusseltsi aktsiakapital.

„Oleme viimasel aastal Invalda INVL-ga tihedalt koostööd teinud ja meile teeb heameelt, et üleminekuprotsess on kulgenud sujuvalt. Oleme alati olnud uhked rahulolevate klientide ja töötajate professionaalsuse üle ning kliendid saavad mõlemast endiselt osa, nüüd koos Invalda INVL-i teadmistega kohalike turgude kohta. Invalda INVL on võtnud sihiks äritegevust edasi arendada ning saab seeläbi klientidele sünergiat pakkuda. Mandatum keskendub edaspidi Soomele ning institutsionaalsete varahaldusklientide jaoks ka välismaale,“ ütles Sanna Rajaniemi, Mandatumi Baltikumi tegevuse eest vastutav vanemasepresident.

INVL Life on saanud Baltikumi ja Soome finantsjärelevalveasutustelt vajalikud tegevusload ja võtab 1. juulil 2022 üle kogu Mandatum Life’i kindlustustegevuse Baltikumis, mis toimus ettevõtte Läti, Leedu ja Eesti filiaalides, koos rohkem kui 29 000 kliendi ning 150 miljoni euro väärtuses varadega; samuti võetakse üle Balti filiaalide töötajad, ärilepingud ning muud filiaalide tegevusega seotud varad ja kohustused.

INVL Life’i tegevjuht on Rasa Kasperavičiūtė, kes oli siiani Mandatum Life’i Leedu filiaali juht. Kasperavičiūtė on ka ettevõtte juhatuse esinaine. Koos temaga on INVL Life’i juhatuses grupi finantsjuht Vytenis Lazauskas ja INVL Sustainable Timberland ja Farmland Fund II investeerimisfondi investeerimispartner Martynas Samulionis.

Ühendades INVL grupi 30-aastase investeerimiskogemuse Põhjamaade elukindlustusekspertiisi ja Baltikumi traditsioonidega aitab INVL inimestel kindlustada nii enda ja oma lähedaste rahalist heaolu ja kindlustunnet eri eluetappides. INVL-i teenuste hulka kuuluvad näiteks pikaajalised investeerimise ja pensionilahendused ning grupp pakub Baltikumis juba elukindlustust, investeerimisriskiga elukindlustust ja lisakindlustusi, näiteks kriitiliste haiguste ja õnnetusjuhtumi kindlustused.

Lähemalt Invalda INVL-ist

Invalda INVL  on juhtiv varahaldusgrupp, mis on avatud ja kasvav, investeerib koos klientidega ja loob oma töö kaudu inimestele heaolu. Grupi Leedus ja Lätis tegutsevad ettevõtted teenindavad rohkem kui 290 000 eraisikust ja ettevõtjast klienti, seda nii Baltikumis kui mujal maailmas. Kliendid on Invalda INVL grupi hoolde usaldanud üle 1,7 miljardi euro, mida hallatakse eri varaklassides, kaasa arvatud pensioni- ja investeerimisfondid, elukindlustuslepingud, individuaalsed portfellid, erakapitalinvesteeringud ning muud alternatiivsed investeeringud.

Invalda INVL-i aktsiatega on Nasdaq Vilniuse börsil kaubeldud alates 1995. aastast.